KAJAKI

Blog

Tleń – Gdzie warto wypoczywać w Borach Tucholskich

Jeżeli szukacie odpowiednich miejsc na odpoczynek, chcielibyście pooddychać świeżym powietrzem i odpocząć od miejskiego zgiełku, to świetny pomysł aby wybrać się w Bory Tucholskie, w których znajdziecie kilka ciekawych miejscowości, które wam przedstawię.

Tleń

Niewielka miejscowość znajdująca się w centrum Borów Tucholskich, która tętni życiem w okresie letnim. Wieś, ze względu swojego położenia oraz lokalnej turystyki jest bardzo popularnym miejscem dla odwiedzających. Znajduję się tu zielony park, lodziarnie oraz kawiarnie. Nie brakuje tu również barów i restauracji, które serwują regionalne potrawy, nawet najbardziej wybredni kulinarnie znajdą coś dla siebie. Baza noclegowa jest tutaj bardzo rozwinięta. Do wyboru mamy całą paletę: pola namiotowe, ośrodki wczasowe, pensjonaty, agroturytykę oraz hotel o wysokim standardzie.
W Tleniu prócz tego znajduję się kąpielisko nad jeziorem Mukrz, które cieszy się dużym zainteresowaniem, ze względu na piaszczystą plaże i czystą wodę. Warto dodać, że kąpielisko jest strzeżone oraz iż lubiący spędzać aktywnie czas mają do dyspozycji boiska do gier zespołowych.


Tleń, śmiało można nazwać stolicą dla kajakarzy, ponieważ, przepływa tu Wda, która odsłania nam najpiękniejsze 37 km rzeki. Poza tym dojazd nie sprawia kłopotu, ze względu na dobrą nawierzchnię. To właśnie stąd zabieramy naszych klientów, busami , w górę rzeki na spływy kajakowe Tleń. Kończymy na przystani przy restauracji ,, Przystanek Tleń ” która podaje wyśmienite jedzenie i swój lokalny browar. Po spływie jest możliwość rozpalenia ogniska , w miejscu ogólnodostępnym.
Tleń to również znakomite miejsce na piesze wyprawy. Do wyboru mamy kilka atrakcyjnych szlaków ukazujących nam meandrującom Wdę i krajobraz Borów Tuchoskich.

Okoniny Nadjeziorne – miejscowość położona w powiecie tucholskim , w gminie Śliwice. Jest to idealne miejsce na urlop , w którym poznacie walory Borów Tucholskich jakimi jest kontakt z naturą. Lasy tutaj wypełnione są bogactwem runa leśnego jakimi są jagody i grzyby. Wieś umiejscowiona jest nad jeziorem okonińskim o krystalicznej czystości . Głębokość jeziora dochodzi do 25 metrów i długości 7 km o łącznej powierzchni 106 ha. W Okoninach Nadjeziornych każdy znajdzie coś dla siebie, po aktywny wypoczynek na trasach rowerowych lub szlakach pieszych po leniuchowaniu na plaży. Baza noclegowa jest tutaj również bardzo rozwinięta. Jednym z takich miejsc jest ośrodek Leśna Oaza.

Leśna Oaza zlokalizowana nad brzegiem piaszczystej plaży jeziora okonińskiego. W tym miejscu każdy znajdzie oazę dla siebie. Ośrodek posiada bogatą ofertę noclegową. Do wyboru mamy pole namiotowe i campingowe z nowoczesnym i wygodnym obiektem sanitarnym z gorącą wodą i kuchnią letnią. Dla ceniących luksus , ośrodek wyposażony został w apartamenty z widokiem na jezioro. Leśna Oaza przyciąga elegancka restauracja o wysokim standardzie z przeszklonym tarasem, gdzie serwowana jest polska i europejska kuchnia , zawsze ze świeżymi produktami od lokalnych dostawców. W tym miejscu zadbano również dla tych , którzy lubią aktywnie spędzać czas. Do dyspozycji mamy wypożyczalnie sprzętu wodnego, rowery, boiska do gier zespołowych, plac zabaw, siłownie zewnętrzną, oraz miejsce do biesiadowania.