KAJAKI

Nasz sprzęt

Kajak Sprinter II Roteko

Nowa wersja Sprintera I, dopracowana konstrukcja na podstawie wieloletnich testów i opinii klientów indywidualnych i wypożyczalni.

Kajak został wykonany z polietylenu HDPE o zwiększonej wytrzymałości i twardości, który zapewnia trwałą, sztywną konstrukcję. Wygoda, bezpieczeństwo i dobra pływalność to główne zalety Sprintera II.

Idealnie sprawdzi się dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z kajakarstwem. Kajak ten nadaje się zarówno na trudne rzeki z przeszkodami, jak i spokojne spływy, czy aktywny wypoczynek na jeziorze.

Kajak wyposażony jest w wygodne, składane fotele z miejscem na napój, które poprawiają komfort siedzenia w kajaku. Wyjmowane siedzisko dla dziecka zostało zastąpione wygodniejszą i bardziej funkcjonalna konsolą z oparciem dla dziecka. Oparcie można ustawić w trzech położeniach albo całkowicie zdemontować. Konsola wpływa na sztywność i trwałość dna kajaka. Dzięki zastosowaniu konsoli mamy również większą przestrzeń do transportowania wioseł w kajaku (mieści się do 15 wioseł).

Do standardowego wyposażenia kajaka należą:

– składane fotele z miejscem na napój,
– podnóżki typu zig-zag – wielostopniowe, wykonane z trwałego tworzywa,
– olinowanie przednie – mapnik z elastycznych linek,
– wymienna nakładka na kil,
– korek spustowy na dziobie, umożliwiający odpływ nagromadzonej wody z kajaka,
– trwałe, ergonomiczne rączki, ułatwiające przenoszenie kajaka,
– konsola z oparciem dla dziecka.

Kamizelka asekuracyjna OLIMP

Postawiliśmy na firmę OLIMP, ponieważ stawiamy na bezpieczeństwo.

Wszystkie kamizelki posiadają Certyfikat CE wydany przez PRS (Polski Rejestr Statków)

Wiosła Egalis Swiss

Uniwersalne wiosło kajakowe Swiss Egalis. Aluminiowy drążek, pióro fibrylonu. Wiosła są idealną propozycją na jeziora i łatwiejsze rzeki. Miejsca uchwytu powlekane antypoślizgową folią. Wiosła posiadają okapniki z obydwu stron. Wiosło przeznaczone do użytku na jeziorach i rzekach. Pióra ustawione sobą wobec siebie symetrycznie (proste).