KAJAKI

Blog

Tleń – Gdzie warto wypoczywać w Borach Tucholskich

Jeżeli szukacie odpowiednich miejsc na odpoczynek, chcielibyście pooddychać świeżym powietrzem i odpocząć od miejskiego zgiełku, to świetny pomysł aby wybrać się w Bory Tucholskie, w których znajdziecie kilka ciekawych miejscowości, które wam przedstawię.

Tleń

Niewielka miejscowość znajdująca się w centrum Borów Tucholskich, która tętni życiem w okresie letnim. Wieś, ze względu swojego położenia oraz lokalnej turystyki jest bardzo popularnym miejscem dla odwiedzających. Znajduję się tu zielony park, lodziarnie oraz kawiarnie. Nie brakuje tu również barów i restauracji, które serwują regionalne potrawy, nawet najbardziej wybredni kulinarnie znajdą coś dla siebie. Baza noclegowa jest tutaj bardzo rozwinięta. Do wyboru mamy całą paletę: pola namiotowe, ośrodki wczasowe, pensjonaty, agroturytykę oraz hotel o wysokim standardzie.
W Tleniu prócz tego znajduję się kąpielisko nad jeziorem Mukrz, które cieszy się dużym zainteresowaniem, ze względu na piaszczystą plaże i czystą wodę. Warto dodać, że kąpielisko jest strzeżone oraz iż lubiący spędzać aktywnie czas mają do dyspozycji boiska do gier zespołowych.
Tleń, śmiało można nazwać stolicą dla kajakarzy, ponieważ, przepływa tu Wda, która odsłania nam najpiękniejsze 37 km rzeki. Poza tym dojazd nie sprawia kłopotu, ze względu na dobrą nawierzchnię. To właśnie stąd zabieramy naszych klientów, busami , w górę rzeki na spływy kajakowe Tleń. Kończymy na przystani przy restauracji ,, Przystanek Tleń ” która podaje wyśmienite jedzenie i swój lokalny browar. Po spływie jest możliwość rozpalenia ogniska , w miejscu ogólnodostępnym.
Tleń to również znakomite miejsce na piesze wyprawy. Do wyboru mamy kilka atrakcyjnych szlaków ukazujących nam meandrującom Wdę i krajobraz Borów Tuchoskich.